IV Torneo de Ajedrez Escolar de Villaescusa sub 10

Last update 28.01.2020 16:14:16, Creator/Last Upload: federación cántabra de ajedrez

Tournament selectionsub 8, sub 10, sub 13, sub 18, Categoria con elo, Aficionados
LinksOfficial Homepage of the Organizer, Link with tournament calendar
Parameters Show tournament details
ListsStarting rank, Alphabetical list, Statistics, Alphabetical list all groups, Playing schedule
Final Ranking after 6 Rounds, Final Ranking crosstable after 6 Rounds, Starting rank crosstable
Board PairingsRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5, Rd.6/6 , not paired
Excel and PrintPrint list, Export to Excel (.xls), Export to Excel (.xlsx), Export to PDF-File

Starting rank

No.NameFideIDFEDRtgClub/City
1Abad Basanta HugoESP0Colegio Menendez Pelayo
2Abad Delgado DavidESP0Colegio Torreánaz
3Alvarez Garcia MariaESP0EDM Pielagos
4Anicescu Laura BeatrizESP0CEIP José Arce Bodega
5Arrarte Lopez-Tafall InigoESP0Colegio Cumbres
6Ayala Centeno LidiaESP0
7Bermudez Rodriguez MateoESP0Colegio Marcial Solana
8Bon Rosado HernanESP0EMA Astillero
9Bustillo Leon DanielESP0EDM Pielagos
10Campo Vela RaulESP0Club Camargo
11Cobo Ruiz de la Prada GabrielESP0CDE Dama Blanca
12Cocha Lopez SamuelESP0Gambito
13Coterillo Fernandez HectorESP0Sagrada Familia
14Diaz de Teran Gonzalez JavierESP0Colegio Cumbres
15Diez Ruiloba JesusESP0EDM Pielagos
16Diez Ruiloba OscarESP0EDM Pielagos
17Fernandez Acebo PabloESP0Colegio Marcial Solana
18Fernandez Barberarena IreneESP0EDM Torrelavega
19Gandara Garcia MartinESP0Sagrada Familia
20Gangoso Renedo Adriana54736137ESP0Torres Blancas
21Gomez Garcia BorjaESP0EDM Pielagos
22Hernando Celis EloyESP0Sagrada Familia
23Lobera Palacio SusanaESP0San Agustín
24Lopez Mantecon IkerESP0CDE Dama Blanca
25Lumei Alejandro FlorencioESP0CDE Dama Blanca
26Marcos Cimiano HugoESP0Colegio Sagrada Familia
27Martinez RodrigoESP0Colegio Cumbres
28Mazon Ibanez JorgeESP0Colegio Cumbres
29Pascual Moya AlexESP0Colegio Atalaya
30Peredo Martinez AngelESP0Sagrada Familia
31Perez Turrado DanielESP0Laredo
32Rodriguez Santiago MartinESP0CDE Dama Blanca
33Rueda Sanchez AngelESP0Sagrada Familia
34Saez de Adana Saez MariaESP0EDM Pielagos
35Sainz Fernandez BrunoESP0CDE Dama Blanca
36San Emeterio Gutierrez MarioESP0Colegio Cumbres
37San Emeterio Palacio PabloESP0CDE Dama Blanca
38Sanchez Gomez AlexESP0Colegio Sagrada Familia
39Santiago Fernandez RaulESP0Torres Blancas
40Simon De Castro Enrique54733014ESP0Torres Blancas
41Trueba Arguelles PabloESP0EDM Torrelavega
42Vega Saenz AndreaESP0Club Ajedrez Camargo
43Zamanillo Reza LucasESP0Sagrada Familia
44Zuazo Arrieta JuanESP0EMA Astillero
Advertisement