Liga Insular de La Palma Segunda División 2019/2020

Last update 16.02.2020 15:31:42, Creator/Last Upload: spanish federation (arbiter comitee)

LinksOfficial Homepage of the Organizer, Link with tournament calendar
Parameters Show tournament details
ListsRanking crosstable, Rank table, Starting rank list of players, Alphabetical list, Playing schedule
Team-Composition with round-results, Team-Composition without round-results, Team-Pairings of all rounds
Board PairingsRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5
Excel and PrintPrint list, Export to Excel (.xls), Export to Excel (.xlsx), Export to PDF-File

Starting rank

No.NameFideIDRtgFEDTeamBo.
1Pinero Hernandez Atreyu222510571712ESPBaltajaque B8
2Herrera Gonzalez Jose Antonio22561001698ESPRoque Niquiomo C2
3Hernandez Diaz Heriberto320204301669ESPRoque Niquiomo C1
4Perez Santos Manuel320429571549ESPBaltajaque B2
5Hager Hermann-Maximilian129044301548GERBaltajaque B11
6Navarro Martinez Javier545071891541ESPRoque Niquiomo C4
7Gebhard Lesly245988101509ESPAceró2
8Goicochea Olivares Emily545858301507ESPBaltajaque B10
9Hernandez Matos Rosendo222807311493ESPRoque Niquiomo C3
10Otero Campos Cintia245167751465ESPIsla Bonita C2
11AIMDiaz Hernandez Francisco Javier222807071462ESPRoque Niquiomo C5
12Diaz Martin Carolina222807151454ESPRoque Niquiomo C6
13Calero Ferraz Diego547060761443ESPAceró6
14Alvarez Martin Pedro320694991349ESPBaltajaque B9
15Tano Leal Sergio547062381324ESPAceró5
16Hernandez Martin Santiago245350521323ESPRoque Niquiomo C8
17Otero Campos Sofia245601201315ESPIsla Bonita C1
18Horn Vincent547061301274ESPIsla Bonita C5
19AFMMartin Manzanares Jonathan222819401248ESPRoque Niquiomo C9
20Fonte Guerra Héctor545880141234ESPBreña Baja2
21Diaz Martin Jesus245113231168ESPRoque Niquiomo C7
22Otero Campos Natalia245892331145ESPIsla Bonita C3
23Perez Martin Sarely245171601138ESPBaltajaque B4
24Rodriguez Santaella Valeria245892411117ESPIsla Bonita C8
25Rodriguez Santaella Gabriela245969901107ESPIsla Bonita C7
26Hernández Concepción Mario545984601093ESPBreña Baja4
27Bethencourt Hernandez Alberto I545529231061ESPBaltajaque B1
28Brito Baranda Irene547060500ESPBaltajaque C1
29Brito Baranda Markel547060680ESPBaltajaque C2
30Cabrera Reyes Alberto547237280ESPBaltajaque C7
31Concepcion Martin Sara245406410ESPBaltajaque B5
32Concepcion Mederos Eugenio245406500ESPBaltajaque B6
33De Paz Aleman Dara547060840ESPAceró1
34Diaz Martin Andrea547060920ESPAceró7
35Diaz Rodriguez Francisco245349780ESPBaltajaque B7
36Garcia Martin Jonay547061060ESPBaltajaque C3
37Hernández Bethencourt Oliver0ESPBreña Baja3
38Horn Frederic547061220ESPIsla Bonita C6
39HORN Neele547237440ESPIsla Bonita C9
40Jereaume Audrey0ESPAceró3
41Martin Perez Manuel Sotero547061650ESPRoque Niquiomo C10
42Martín Ramos Daniel0ESPIsla Bonita C10
43Martin Rodriguez Arnaldo245153700ESPAceró4
44Otero Campos Carlota545400700ESPIsla Bonita C4
45Peraza Concepción Airam0ESPBaltajaque C6
46Perez Martin Iker545398540ESPBaltajaque B3
47Rodriguez Hernandez Alexis547061900ESPBaltajaque C5
48Sanchez Marichal Alejandro547062110ESPBaltajaque C4
49Ugalde Vázquez Ángel547062460ESPBreña Baja1
Advertisement