Bun venit la baza de date a turneelor de pe chess-results.com

Chess-Results.com este un puternic si specializat site, numai pentru rezultate sahiste

Arhiva chess-results.com va contine in curand 405.000 turnee din toata lumea, de la turnee de club la Campionate Europene si Olimpiade de sah. Aceasta este posibil prin Swiss-Manager, un program de administrare pentru turnee de sah, lucrand indeaproape cu chess-results.com.

Cautare turneu

Aici puteti cauta un turneu si vizualiza/imprima/exporta in Excel rezultatele finale, perechile pe runde, diagramele etc.

Cautare jucator

Aici puteti gasi toate turneele la care a participat jucatorul si vizualiza/imprima/exporta in Excel toate detaliile despre jucator si turnee

Cautare partida

Aici puteti cauta partidele si vizualiza online sau descarca in format PGN

Contact

Pentru intrebari, sugestii si critici va rog sa-mi trimiteti (Heinz Herzog) un E-mail la

Selectia turneului

Sortare dupa

Nr.TurneuFEDSteagUltima actualizare
1GEO School B-13 Ch 2020 GEO
0 Minute
2ELFIM Günəşli II dərəcə turniri ELFIM Günəşli II dərəcə turniri AZE
0 Minute
3Karnataka State U-15 Open FIDE Rated Chess Championship 2020 Prize fund Rs 60000 Rajesh Sharma 9448027221, Uma Prasanna 94805727670, Dinesh Prasanna 9448549963 IND
1 Minute
4Девятый фестиваль Северная Олимпия Группа 2011-2012 RUS
2 Minute
5Campionatul Capitalei 2020-Sah clasic juniori - B12 ROU
3 Minute
6Grandmaster Chess Club - 27 - 31 Yanvar - / saat 11:00 / 16 yaşadək Təsnifat turniri - II Dərəcə AZE
3 Minute
7Grandmaster Chess Club - 27 - 31 Yanvar / saat 11:00 / 12 yaşadək Təsnifat turniri - IV Dərəcə AZE
3 Minute
8Grandmaster Chess Club - 27 - 31 Yanvar / saat 11:00 / 14 yaşadək Təsnifat turniri - III Dərəcə AZE
4 Minute
9Campionatul Capitalei 2020-Sah clasic juniori - F08 ROU
5 Minute
10Grandmaster Chess Club - 27 Yanvar- 04 Fevral / saat 15:00 / 16 yaşa qədər / Təsnifat turniri - I Dərəcə AZE
5 Minute
11Campionatul Capitalei 2020-Sah clasic juniori - F10 ROU
6 Minute
12GEO School G-9 Ch 2020 GEO
6 Minute
13Prvenstvo u sahu SD"Luzani 1985" BIH
7 Minute
14Campionatul Capitalei 2020-Sah clasic juniori - F12 ROU
8 Minute
15I IRT SUB 2200 CLUB DE AJEDREZ CHILLAN VIEJO - A CHI
8 Minute
16Mega Mall ChessCraft Arena - Etapa I - 2 februarie 2020 - U14, Rapid, FIDE ROU
10 Minute
17Турнир по быстрым шахматам в рамках фестиваля «Кубок Минина и Пожарского - 2020» Лига А (2012 г.р. и моложе) RUS
11 Minute
18Соревнование, посвященное Дню полного освобождения Ленинграда, Турнир А RUS
11 Minute
19Team Championship of ESSAMTH Local East 2020 GRE
13 Minute
20Этап Кубка России по шахматам среди мальчиков до 9 лет в рамках фестиваля «Кубок Минина и Пожарского - 2020» RUS
13 Minute
21BS chess Academy IND
14 Minute
2226.01.2020 Riverside_рапид (1000-1200) RUS
15 Minute
23Соревнование, посвященное Дню полного освобождения Ленинграда, Турнир B RUS
17 Minute
241st Live Club's Olympiad ZZZ
17 Minute
25Novin Rapid Cup 10 Bahman 1398 IRI
17 Minute
266th Hemmat Standard Cup1398 IRI
19 Minute
276ο open τουρνουά Κορίνθου GRE
19 Minute
28Torneo ITT "Honorable Legislatura Provincial de Mendoza" - Norma de MI MENDOZA, 26 AL 30/01/2020 ARG
21 Minute
29mosabegate haftegi 7 bahman IRI
22 Minute
30Девятый фестиваль Северная Олимпия Группа 2007-2008 RUS
22 Minute
31Torneo Activo C.D. CIAL 2020 (Event Code 242667) ESP
23 Minute
32"Təhsil" RİM-nin 3 nömrəli RİOEUGİŞM "Qış-2020" III dərəcə uğrunda şahmat üzrə təsnifat turniri .25-31.01.2020 saat: 16:00 AZE
24 Minute
33"Təhsil" RİM-nin 3 nömrəli RİOEUGİŞM "Qış-2020" şahmat üzrə IV dərəcə uğrunda təsnifat turniri .27-31.01.2020 saat: 14:30 AZE
24 Minute
34"Təhsil" RİM-nin 3 nömrəli RİOEUGİŞM "Qış-2020" şahmat üzrə II dərəcə uğrunda təsnifat turniri 25-31.01.2020 saat 14:30 AZE
24 Minute
352020-01-27 Andalus Wiz Kids (Golden Sands Group) @ Hoora BRN
24 Minute
36Белая ладья-2020. Отборочный турнир в Центральном и Краснофлотском районах RUS
27 Minute
3714. Salzkammergut Schachopen 2020 (B-Turnier unter FIDE-Elo 2000) AUT
27 Minute
3814. Salzkammergut Schachopen 2020 (D-Turnier unter nat. Elo 1500) AUT
28 Minute
39III Torneo Blitz Radio Marca 2020 (Event Code 242668) ESP
28 Minute
40Девятый фестиваль Северная Олимпия Группа 2009-2010 RUS
28 Minute
4114. Salzkammergut Schachopen 2020 (A-Turnier) AUT
28 Minute
42Absoluto Individual de Sevilla ESP
29 Minute
43Grand Blitz Chess Tournament Group A (30 January 2020) بلیتس ریتد 21 دوره (جدول دوره ای) در باشگاه نوین رشت 09111367317 IRI
31 Minute
44Amateur OPEN Championship "Paracin 2020" Paracin, January 31st - February 6th SRB
32 Minute
45Test Sinlge Round Robin AUT
33 Minute
46IM Round Robin "Paracin 2020" Paracin, January 31st - February 6th SRB
33 Minute
4714th BRDCA All India Open FIDE Rated Rapid Chess Tournament 2020 @ Bangalore On 1-2nd Feb 2020, Prize Fund Rs 200000, call Chidananda 9663405589 IND
34 Minute
48ДВИЖКИ=2019 ФИНАЛ BLR
34 Minute
49BRDCA Blitz Tournament IND
34 Minute
50Open de Portugal 2020 - Semi-Rápidas POR
35 Minute