Tervetuloa chess-results.com:in turnaustietokantaan

Chess-Results.com on suosittu shakkitulospalvelin.

Chess-results.com sisältää pian 415.000 turnausta joka puolelta maailmaa, kerhoturnauksista Euroopanmestaruuskisoihin ja Olympialaisiin asti. Tämän mahdollistaa läheinen yhteistyökumppanimme, turnausjohtajaohjelma Swiss-Manager.

Turnaushaku

Täällä voit hakea turnauksia ja katsoa/tulostaa/viedä Exceliin tuloksia, pareja, ristitaulukoita jne.

Pelaajahaku

Täältä löydät pelaajan kaikki turnaukset ja voit katsoa/tulostaa/viedä Exceliin pelaajan tietoja ja turnauksia.

Pelihaku

Täällä voit hakea pelejä ja käydä niitä läpi online tai ladata pelejä pgn-muodossa.

Yhteystiedot

Kysymykset, ehdotukset ja kritiikki sähköpostitse Heinz Herzog:lle osoitteeseen :
contact@chess-results.com (Please in English or German)

Turnauksen valinta

Lajitteluperuste

NrTurnausFEDlippuPäivitetty viimeksi
1Открытое Первенство МБУ "СШ №1" по быстрым шахматам группа А RUS
195 h. 51 min.
2Corona Championship LBN
195 h. 53 min.
3Весенние Этюды для малышей (50+10, <=2012 г.р., <1051 п.), 21-22 марта, 16:30 ШШ "Этюд", г. Москва, ул. Римского-Корсакова, д.10 (+7 499 903-68-21), 9000 руб RUS
195 h. 56 min.
4Весеннее пер-во ШШ "Этюд" (50+10, <=2003 г.р., <1601 п.), 15,21,22 марта, 16:30 ШШ "Этюд", г. Москва, ул. Римского-Корсакова, д.10 (+7 499 903-68-21), 20000 руб RUS
195 h. 56 min.
5Conferencia Nacional Gambito Gladiador. MEX
196 h. 9 min.
6Открытое Первенство МБУ "СШ №1" по быстрым шахматам группа В RUS
196 h. 11 min.
7Открытое Первенство МБУ "СШ №1" по быстрым шахматам группа С RUS
196 h. 15 min.
8NÖSV Mostviertler Liga 2019/20 AUT
196 h. 44 min.
902-03.2020 RCC (классика юн. разряды) RUS
197 h. 43 min.
10OPEN RLC RAPID No.1 ROU
197 h. 52 min.
11SCF High Perfomance Squad Training League T2 2020 SGP
198 h. 1 min.
121st Time2Chess Rapid & Blitz Tournaments Chennai - the tournament has been postponed cosidering the safety of the players. Dates will be informed later IND
198 h. 31 min.
13Torneo de Ajedrez en linea #NosQuedamosEnCasa ARG
198 h. 53 min.
14Краевой этап Всероссийских соренований "Белая ладья" RUS
199 h. 17 min.
151st Live Club's Olympiad ZZZ
199 h. 35 min.
16Torneio RPD Online Norte BRA
199 h. 41 min.
17Первенство Шахматной Федерации г.Владивостока по шахматам (Ю15) RUS
199 h. 46 min.
18Первенство Шахматной Федерации г.Владивостока по шахматам (М11) RUS
199 h. 47 min.
19Первенство Шахматной Федерации г.Владивостока по шахматам (Ю17 и Ю19) RUS
199 h. 47 min.
20Hoanak;B' Chess Champinship 2020 BAN
199 h. 51 min.
21Cuarentena Chess URU
199 h. 52 min.
22LIGA AMERICANA MEX
199 h. 59 min.
23II INTERCHESS 2020 "Arena Ajedrezlandia Sub-2200" PER
200 h. 14 min.
24I Torneo Online QUEDATE EN CASA PER
200 h. 29 min.
25IRT Conquistense de Xadrez Blitz 2020 BRA
200 h. 33 min.
26II OPEN DE AJEDREZ CLASICO ONLINE "AREQUIPA ECO64 ARENA" 931-658-076 PER
201 h. 7 min.
27Турнир г.Владивостока по шахматам среди шахматистов без разряда (2011 и моложе) RUS
201 h. 10 min.
28Первенство Шахматной Федерации г.Владивостока по шахматам (Д15, Д17, Д19) RUS
201 h. 13 min.
29Первенство Шахматной Федерации г.Владивостока по шахматам (М13) RUS
201 h. 15 min.
30Первенство Шахматной Федерации г.Владивостока по шахматам (Д11) RUS
201 h. 19 min.
31Турнир г.Владивостока по шахматам среди шахматистов без разряда (2010 и старше ) RUS
201 h. 42 min.
32MATCH INTERPROVINCIAL CÓRDOBA - SANTA FE POR LICHESS Viernes 20 de marzo a las 21:30 - 15 minutos con 15 segundos de incremento ARG
202 h. 15 min.
33Liga Chess Is Life ,Série E, Temporada 13 BRA
202 h. 32 min.
34Cupa de primavara Gresu,Open,pe internet, ROU
202 h. 51 min.
35Meci amical Galati-Braila ROU
203 h.
364. Porzer SSO (Turnier abgesagt!) GER
203 h. 26 min.
371 er Torneo Categoria A. Club Ajedrez Oberá ARG
203 h. 30 min.
38Torneo Provincial Digital Para Ciegos y Disminuidos Visuales de San Luis ARG
203 h. 56 min.
39Campeonato Alagoano Online Rápido 2020 BRA
204 h.
40Zone 4.2 Individual Open Chess Championships SLE
204 h. 2 min.
41Первенство УГО быстрые, 2011г.р. и моложе RUS
204 h. 32 min.
42Первенство УГО быстрые, 2005-2010г.р. RUS
205 h. 11 min.
43Torneo Blitz #yomequedoencasa 2020 ESP
205 h. 21 min.
44IRT SINOP U2200 BRA
205 h. 55 min.
45Open Blitz Lichess.org #QuedateEnCasa - Sevilla 2020 ESP
206 h. 48 min.
46Peryho online turnaj SVK
206 h. 53 min.
47Campionatul Academiei de Sah Hannibal Bucuresti - Editia 3 - OPEN ROU
206 h. 54 min.
48Oddílový přebor LOKO Trutnov 2. skupina CZE
207 h. 13 min.
49Semi-Final Provincial 13-15 Femenino 2020 CUB
207 h. 35 min.
50TORNEIO DE XADREZ DOS VETERANOS ANG
207 h. 37 min.