Tervetuloa chess-results.com:in turnaustietokantaan

Chess-Results.com on suosittu shakkitulospalvelin.

Chess-results.com sisältää pian 405.000 turnausta joka puolelta maailmaa, kerhoturnauksista Euroopanmestaruuskisoihin ja Olympialaisiin asti. Tämän mahdollistaa läheinen yhteistyökumppanimme, turnausjohtajaohjelma Swiss-Manager.

Turnaushaku

Täällä voit hakea turnauksia ja katsoa/tulostaa/viedä Exceliin tuloksia, pareja, ristitaulukoita jne.

Pelaajahaku

Täältä löydät pelaajan kaikki turnaukset ja voit katsoa/tulostaa/viedä Exceliin pelaajan tietoja ja turnauksia.

Pelihaku

Täällä voit hakea pelejä ja käydä niitä läpi online tai ladata pelejä pgn-muodossa.

Yhteystiedot

Kysymykset, ehdotukset ja kritiikki sähköpostitse Heinz Herzog:lle osoitteeseen :
contact@chess-results.com (Please in English or German)

Turnauksen valinta

Lajitteluperuste

NrTurnausFEDlippuPäivitetty viimeksi
1Latvian Championship Vidzeme Regional Qualifier 13.-15.03.2020. LAT
1 Minuutit
2Соревнование, посвященное Дню полного освобождения Ленинграда, Турнир А RUS
1 Minuutit
3Nelson Mandela Rapid 2020 High School RSA
2 Minuutit
4Nelson Mandela Rapid 2020 Open RSA
2 Minuutit
5Prvenstvo u sahu SD"Luzani 1985" BIH
3 Minuutit
6Nelson Mandela Rapid 2020 Primary School RSA
3 Minuutit
7Zadonsk - 2020 RUS
4 Minuutit
8Torneo ITT "Honorable Legislatura Provincial de Mendoza" - Norma de MI MENDOZA, 26 AL 30/01/2020 ARG
6 Minuutit
9Мемориал Никитина Ю. М. KAZ
10 Minuutit
103ο ΠΑΙΔΙΚΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ Rapid (-16 ΕΤΩΝ) ΝΕΩΝ ΒΥΡΩΝΟΣ ΣΤΙΣ 02/02 ΣΤΙΣ 17:00 GRE
13 Minuutit
11GEO School G-11 Ch 2020 GEO
13 Minuutit
12S.Ranganathan Memorial 32nd KCM District Level Chess Tmt;Reg@Chessfee.com; Entries Restricted to 300 on 1st Come 1st Serve Basis; For Correction:8056779502 IND
14 Minuutit
13Соревнование, посвященное Дню полного освобождения Ленинграда, Турнир B RUS
15 Minuutit
14Beograd rejting OPEN restoran ,,SER GILLES,, 07.-09.februara 2020. SRB
16 Minuutit
15Երևանի 2020թ․ առաջ. 1/2 - Պ-12 ARM
17 Minuutit
162020-01-27 Andalus Wiz Kids (Golden Sands Group) @ Hoora BRN
18 Minuutit
17I. NAŠICE OPEN_otvoreno prvenstvo OBŽ u ubrzanom šahu CRO
19 Minuutit
18ELFIM Günəşli SINAQ turniri AZE
19 Minuutit
19Minsk Ch U12 BLR
19 Minuutit
20ELFIM Günəşli IV dərəcə turniri ELFIM Günəşli IV dərəcə turniri AZE
19 Minuutit
2114. Salzkammergut Schachopen 2020 (B-Turnier unter FIDE-Elo 2000) AUT
20 Minuutit
22Minsk Ch G12 BLR
20 Minuutit
23Women International Open Paterna - Blitz ESP
21 Minuutit
24ELFIM Günəşli III dərəcə turniri ELFIM Günəşli III dərəcə turniri AZE
23 Minuutit
251st Live Club's Olympiad ZZZ
25 Minuutit
26Девятый фестиваль Северная Олимпия Группа 2007-2008 RUS
25 Minuutit
27GEO School B-13 Ch 2020 GEO
25 Minuutit
28ELFIM Günəşli II dərəcə turniri ELFIM Günəşli II dərəcə turniri AZE
25 Minuutit
29Karnataka State U-15 Open FIDE Rated Chess Championship 2020 Prize fund Rs 60000 Rajesh Sharma 9448027221, Uma Prasanna 94805727670, Dinesh Prasanna 9448549963 IND
26 Minuutit
30Девятый фестиваль Северная Олимпия Группа 2011-2012 RUS
27 Minuutit
31Campionatul Capitalei 2020-Sah clasic juniori - B12 ROU
28 Minuutit
32Grandmaster Chess Club - 27 - 31 Yanvar - / saat 11:00 / 16 yaşadək Təsnifat turniri - II Dərəcə AZE
28 Minuutit
33Grandmaster Chess Club - 27 - 31 Yanvar / saat 11:00 / 12 yaşadək Təsnifat turniri - IV Dərəcə AZE
28 Minuutit
34Grandmaster Chess Club - 27 - 31 Yanvar / saat 11:00 / 14 yaşadək Təsnifat turniri - III Dərəcə AZE
29 Minuutit
35Campionatul Capitalei 2020-Sah clasic juniori - F08 ROU
30 Minuutit
36Grandmaster Chess Club - 27 Yanvar- 04 Fevral / saat 15:00 / 16 yaşa qədər / Təsnifat turniri - I Dərəcə AZE
30 Minuutit
37Campionatul Capitalei 2020-Sah clasic juniori - F10 ROU
31 Minuutit
38GEO School G-9 Ch 2020 GEO
31 Minuutit
39Campionatul Capitalei 2020-Sah clasic juniori - F12 ROU
33 Minuutit
40I IRT SUB 2200 CLUB DE AJEDREZ CHILLAN VIEJO - A CHI
33 Minuutit
41Mega Mall ChessCraft Arena - Etapa I - 2 februarie 2020 - U14, Rapid, FIDE ROU
35 Minuutit
42Турнир по быстрым шахматам в рамках фестиваля «Кубок Минина и Пожарского - 2020» Лига А (2012 г.р. и моложе) RUS
36 Minuutit
43Team Championship of ESSAMTH Local East 2020 GRE
38 Minuutit
44Этап Кубка России по шахматам среди мальчиков до 9 лет в рамках фестиваля «Кубок Минина и Пожарского - 2020» RUS
38 Minuutit
45BS chess Academy IND
39 Minuutit
4626.01.2020 Riverside_рапид (1000-1200) RUS
40 Minuutit
47Novin Rapid Cup 10 Bahman 1398 IRI
42 Minuutit
486th Hemmat Standard Cup1398 IRI
44 Minuutit
496ο open τουρνουά Κορίνθου GRE
44 Minuutit
50mosabegate haftegi 7 bahman IRI
47 Minuutit